Phone Comparison
Detailed side-by-side comparison of phone size, battery capacity, and hardware specifications
Oukitel WP23
- Battery:
- Li-Po
BATTERY
2 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Charging | Reverse wired |
| Type | Li-Po 10600 mAh |
BODY
3 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Dimensions | - |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM IP68/IP69K dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) Drop resistant up to 1.5m MIL-STD-810H compliant |
| Weight | - |
COMMUNICATIONS
6 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| NFC | Yes |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| WLAN | Yes |
DISPLAY
4 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Protection | Mohs level 5 |
| Resolution | 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density) |
| Size | 6.52 inches, 102.6 cm2 |
| Type | IPS LCD, 400 nits |
FEATURES
1 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Sensors | Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, compass |
MAIN CAMERA
3 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Dual | 13 MP, (wide), PDAF 2 MP, f/2.2, (macro) |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
MEMORY
2 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Internal | 64GB 4GB RAM |
| Card Slot | microSDXC (uses shared SIM slot) |
MISC
1 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Colors | Black, Orange, Green |
NETWORK
5 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
PLATFORM
4 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| CPU | Octa-core (4x2.35 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53) |
| Chipset | Mediatek MT6765 Helio P35 (12 nm) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| OS | Android 13 |
SELFIE CAMERA
2 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| Single | 5 MP, f/2.2 |
| Video | Yes |
SOUND
2 specs| Specification | WP23 |
|---|---|
| 3.5 mm Jack | Unspecified |
| Loudspeaker | Yes |