Phone Comparison
Detailed side-by-side comparison of phone size, battery capacity, and hardware specifications
Oscal Pad 100
- Battery:
- Li-Ion
BATTERY
1 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Type | Li-Ion 9000 mAh |
BODY
3 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Dimensions | 281.7 x 177.2 x 8 mm (11.09 x 6.98 x 0.31 in) |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Weight | 610 g (1.34 lb) |
COMMUNICATIONS
6 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | No |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Radio | FM radio |
| USB | USB Type-C, OTG |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
DISPLAY
4 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Protection | Mohs level 5 |
| Resolution | 1200 x 2000 pixels, 5:3 ratio (~194 ppi density) |
| Size | 12.0 inches, 409.9 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) |
| Type | IPS LCD, 360 nits |
FEATURES
1 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Sensors | Accelerometer |
MAIN CAMERA
3 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Features | LED flash, panorama |
| Single | 16 MP |
| Video | 1080p@30fps |
MEMORY
2 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Internal | 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM |
| Card Slot | microSDXC (uses shared SIM slot) |
MISC
1 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Colors | Gray, Blue |
NETWORK
5 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G bands | 1, 3, 7, 8, 19, 20, 28, 38, 40, 41 |
| Speed | HSPA, LTE |
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
PLATFORM
4 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| CPU | Octa-core (2x1.8 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Unisoc T615 (12 nm) |
| GPU | Mali-G57 MP1 |
| OS | Android 15 |
SELFIE CAMERA
2 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| Single | 8 MP |
| Video | 1080p@30fps |
SOUND
2 specs| Specification | Pad 100 |
|---|---|
| 3.5 mm Jack | Yes |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |