Phone Comparison
Detailed side-by-side comparison of phone size, battery capacity, and hardware specifications
Infinix Xpad 20 Pro
- Battery:
- 8000
BATTERY
2 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Charging | 18W wired Reverse wired |
| Type | 8000 mAh |
BODY
1 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| SIM | Nano-SIM |
COMMUNICATIONS
6 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Positioning | Unspecified |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
DISPLAY
3 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Resolution | 1200 x 2000 pixels, 5:3 ratio (~194 ppi density) |
| Size | 12.0 inches, 409.9 cm2 |
| Type | IPS LCD, 90Hz, 450 nits |
FEATURES
1 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Sensors | Accelerometer |
MAIN CAMERA
3 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Features | LED flash, panorama |
| Single | 8 MP |
| Video | 1080p@30fps |
MEMORY
2 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Internal | 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM UFS 2.2 |
| Card Slot | microSDXC (dedicated slot) |
MISC
1 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Colors | Titanium Grey, Mist Blue |
NETWORK
5 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
PLATFORM
4 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Mediatek Helio G100 (6 nm) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| OS | Android 15 |
SELFIE CAMERA
2 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| Single | 5 MP |
| Video | Yes |
SOUND
2 specs| Specification | Xpad 20 Pro |
|---|---|
| 3.5 mm Jack | No |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (4 speakers) |