Phone Comparison
Detailed side-by-side comparison of phone size, battery capacity, and hardware specifications
Acer Super ZX Pro..v
- Battery:
- 5000
BATTERY
2 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Charging | 33W wired |
| Type | 5000 mAh |
BODY
4 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Build | Glass front, glass back, plastic frame |
| Dimensions | - |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM IP64 dust tight and water resistant (water splashes) |
| Weight | 182 g (6.42 oz) |
COMMUNICATIONS
6 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| NFC | Unspecified |
| Positioning | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band |
DISPLAY
3 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density) |
| Size | 6.67 inches, 107.4 cm2 |
| Type | AMOLED, 120Hz, 1000 nits (HBM) |
FEATURES
1 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, proximity, compass |
MAIN CAMERA
3 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Triple | 64 MP, f/1.8, (wide), 1/1.73", 0.8µm, PDAF, OIS 5 MP, (ultrawide) 2 MP, (depth) |
| Video | 1440p@30fps, 1080p@30fps |
MEMORY
1 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Card Slot | Unspecified |
MISC
1 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Colors | Black; other colors |
NETWORK
6 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G bands | LTE |
| 5G bands | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE, 5G |
| Technology | GSM / HSPA / LTE / 5G |
PLATFORM
3 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| CPU | Octa-core (4x2.6 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Mediatek Dimensity 7400 (4 nm) |
| OS | Android 15 |
SELFIE CAMERA
3 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| Features | HDR |
| Single | 13 MP |
| Video | 1440p@30fps, 1080p@30fps |
SOUND
2 specs| Specification | Super ZX Pro..v |
|---|---|
| 3.5 mm Jack | Unspecified |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (with Dolby Atmos) |